Palun selgita täpsemalt: lihtsad selgitused

Igaüks kohtab aeg-ajalt olukordi, mille kohta on liiga vähe informatsiooni, et saaks aru, mida see tegelikult tähendab. Seepärast tundub, et palume sageli teiselt isikult lihtsalt lisateavet, küsides „palun selgita täpsemalt”. Selles blogipostituses kirjeldame, kuidas selgitada täpsemalt nii modereeritult ja taktitundlikult kui ka efektiivselt ja efektiivselt.

Selleks, et teha olukorrast arusaadavam et see teine inimene saaks täpsemalt selgitada, tasub esimesena kokku võtta, millest teemas tegelikult räägiti. Selle asemel, et nõuda teiselt kõike oma käest, soovitame esimesena mõelda omaenda lause laadile ja sulgedele. See aitab teise inimese mõistmist palju paremini aidata.

Kui olete avastanud, milles probleem seisneb, võite kasutada mitmeid lahedaid vihjeid, et aidata teisel inimesel teavet täpsemalt selgitada. Näiteks võite esitada osalejaile küsimuseid seotud teemal, et saada selgust ja konkreetsemaid fakte. Võite kasutada kõnesobivas vormis sõnet, et anda teisele selgelt mõista, mida te selle kohta oskate.

Uuri ka, kas te võite luua selgitamisele mõningaid suuniseid. Näiteks võite küsida, mida osalejalid teatud olukorrast arvavad või millised võimalused võiksid olla. Võite ka teha olete kogu olukorrast selgem pilt. Selleks võib küsida, kuidas ja miks olukord selliseks muutus ja mis täpselt teise isiku arusaamist vajab.

Kui teil on olemas selge teema ja selgitamise suunised, siis võite olla kindel oma sõnumi järgimisel. Proovige edasi selgitada on täielik ja õige, kuid mitte liiga pikad vastused. Ärge kartke kasutada selgitamiseks visuaalseid elemente või muuta see osalejatele meeldejäävamaks. Võite proovida viiteid teisel teemal seotud viidetega või kasutada mugavalt jälgitavaid diagrame, et selgutanud informatsiooni efektiivsemalt kuvada.

Tuleb meelde tuletada, et „paluna selgita täpsemalt” tuleb proovida takistada meie igapäevaste suhtluste sõnasõjas saamist. Pea meeles, et te olete selles kohas üksteisele abiks. Äge vajaliku teabe saavutamiseks võtab kannatlikkust ja emagaatilisi suhteid ning teate, et olete alati avatud suhtlusele ja muudavad olukorda võidukamaks.

Palun selgita täpsemalt: lühikeste ja mõistlike selgituste abil saate teadaoleva suhtlasel selle probleemi lahendada. Olulised on taktitundlik suhtlemine, sõnastuse ja suuniste definieerimine ning kuulamisessents. Ärge unustage, et olete osalejate jaoks üksteisele abiks, mitte vastasseisus.